התאמת גודל טקסט באתר

משרד 04-6371434 | נייד 054-8045505

קלמנטינה מיכל


פרי קלמנטינה מיכל על העץ
פרי על עץ קלמטינה מזן מיכל. התמונה צולמה במשתלה.
עץ מיכל בשק פלריג 30 ליטר
בתמונה למעלה: עץ קלמנטינה מיכל עמוס פרי. התמונה צולמה במשתלה.

ניתן להשיג עצי קלמנטינה מיכל במיכלי 7 ליטר, 30 ליטר, 50 ליטר

קלמנטינה מסוג מיכל משתייכת למשפחת עצי ההדר הגדלים בישראל ומגודלת באופן מסחרי בפרדסים ברחבי הארץ. עצי מיכל מאוד מתאימים לגינה הביתית שכן הם לא דורשים הרבה מקום ומניבים פרי טעים תוך שנים מועטות ממועד השתילה – בהתאם לגיל העץ.

הפרי

קלמנטינה מיכל מתייחדת בקליפה דקה ונוחה לקילוף, ציפה עסיסית ומתוקה ומיעוט גרעינים הפוגמים בהנאת האכילה. העץ פורח באביב והפרי מגיע לבשלות בחודשים אוקטובר – נובמבר. עץ מיכל בוגר הזוכה לתנאי גידול טובים יניב עשרות ק”ג של פרי מידי שנה, בדרך כלל מעל ומעבר לצריכה של משפחה ממוצעת

לתיאום הגעה ניתן להתקשר: 04-6371434
תיבת אי מייל: mashtela123@yahoo.com

מבנה העץ

העץ ירוק עד, דומה בגודלו ליתר עצי ההדר: מגיע לגובה של עד 3.5 או 4 מטרים, רוחבו כ 2.5 מטרים וניתן לעצבו בקלות באמצעות גיזום שנתי. למיכל עלווה בצבע ירוק כהה (כל עוד העץ אינו סובל ממחסור בדשן) ועליה מעט צרים מעלי יתר עצי ההדר כך שניתן להבדיל ללא קושי בינה ובין עצי הדר אחרים.

השורשים מתפתחים במבנה של ציצת שורשים ואינם מעמיקים. בנוסף לכך שורשי המיכל אינם אגרסיביים ואינם פוגעים במבנים ותשתיות בקרבת העץ. בשנים הראשונים יש מעט קוצים על הגזע והענפים שנועדו לשמור ולהגן על העץ הצעיר אך עם התבגרותו של העץ נעלמים קוצים אלו.

איזורי שתילה ותנאי גידול

כיתר עצי ההדר, גם קלמנטינה מיכל מתאימה למרבית איזורי הארץ וקיים גידול מסחרי של עצי מיכל החל מדרום רמת הגולן ועד דרומית לגדרה. כאשר מחפשים מקום מייטבי למקם בו את העץ בגינה הביתית יש להקפיד על הדברים הבאים: ראשית, יש לוודא כי מיקום העץ יאפשר לו קרינת שמש ישירה במשך רוב שעות היום. אין לשתול את העץ בקרקע גירנית מאוד. בכל מקרה בו יש בקרקע רכיבים גירניים משמעותיים, פסולת בניה, סלעים, משטחי סלע או קרקע מילוי ירודה ומעליה שכבה כלשהי של קרקע לגינון, יש לחפור בור שגודלו כמטר עומק ומטר רוחב, למלא אותו בקרקע גננית בתוספת 10% קומפוסט ובו לבצע את השתילה.

השקיית קלמנטינה מיכל

חשוב לספק לעץ מיכל השקיה סדירה ומספקת, בייחוד בעונה החמה. כמות המים תלויה, בין היתר בגודל העץ, כמות הפרי שהוא נושא, תנאי האקלים וסוג הקרקע בה הוא שתול. עץ צעיר שגילו עד שנתיים יסתפק ב 5 – 7 ליטר מים ליום. עץ בן 3 שנים זקוק לכמות יומית של כ 10 ליטר. עץ בן 4 – 5 שנים זקוק לכמות של כ 15 ליטר מים ליום. מומלץ להשקות מידי יום או אחת ליומיים לכל היותר.

לחץ כאן לקטלוג עצי הדר

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו עם חבריכם!

לחץ כאן לצפיה בקטלוג העצים

פניה למשתלה

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

  עצים דומים

  פרי האור - עסיסי ובעל טעם משובח

  קלמנטינה אור

  פרטים נוספים
  עץ תפוז

  עץ תפוז, שתיל תפוזים

  פרטים נוספים
  עץ לימון

  עץ לימון

  פרטים נוספים
  לימון ליים

  לימון ליים

  פרטים נוספים
  תפוז דם

  תפוז דם

  פרטים נוספים
  עץ פומלה

  עץ פומלה

  פרטים נוספים

  דילוג לתוכן