התאמת גודל טקסט באתר

משרד 04-6371434 | נייד 054-8045505

עץ פג’ויה


פרי הפג'ויה
פרי הפג'ויה מבשיל לקראת החורף ועשיר בויטמינים ובמינרלים. טעמו מתוק חמצמץ ומזכיר במשהו את טעמו של האננס.
עצי / שיחי פג'ויה במיכלי 50 ליטר
עצי פג'ויה בני 6 במיכלי 50 ליטר. צולם במשתלה.
הפריחה בצבע לבן וורוד
הפרחים לבנים, האבקנים בצבע אדום וחסרי ריח. עלי הפרח אכילים - אם כי לא ממש משביעים. צולם במשתלה.
עלוות העץ
עלוות הצמח בעלת צבע ירוק זית וצפיפותה מאפשרת יצירת גדר חיה דקורטיבית. צולם במשתלה.

עצי פג’ויה מורכבים במיכלי 7, 30 ו-50 ליטר

פג’ויה (נהוג גם לבטא את השם פיג’ואה או פיג’ויה) Pineapple Guava sellowiana הנה עץ פרי קטן בעל מבנה שיחי, ירוק עד הנמנה על משפחת ההדסיים עליה נמנים, בין היתר גם פיטנגו, גויאבה, תפוח הוורד, גויאבה תותית ומינים נוספים. לפג’ויה עלים בצבע ירוק – אפור והוא שימש בעבר כעץ נוי ו גדר חיה בלבד. בעבר הלא רחוק נבררו ממנו מינים מקומיים מצטיינים ונעשו מספר ניסיונות לגדלו במטעים מסחריים בארץ. הריבוי הוא בעיקר ע”י זריעה אולם ניתן לרבות גם ע”י ריבוי וגטטיבי. כאשר רוכשים עץ פג’ויה לפרי מומלץ לוודא כי העץ מורכב, מה שיבטיח פרי באיכות גבוהה. בד”כ, במאמץ קל ניתן לזהות את סימן ההרכבה על הגזע.

לתיאום הגעה ניתן להתקשר: 04-6371434
תיבת אי מייל: mashtela123@yahoo.com

מולדת הפג’ויה באיזורים בדרום אמריקה בהם לא שורר אקלים טרופי, בהם שורר חורף קר.לפני כ 150 שנה הופצו עצי פג’ויה לארצות הברית ואירופה, תחילה כעצי נוי וכיום גם כעצים לפרי. כיום ניתן למצוא עצי פיג’ויה בכל הארצות בעלות האקלים הסובטרופי ואף באיזורים מסויימים של צרפת ומדינות בדרומה של ברית המועצות לשעבר. העץ הובא לארץ לאחר מלחמת העולם הראשונה.

הפרי

פרי הפג’ויה מעט גדול מביצה ומעט מאורך ממנו ומשקל הפירות הגדולים ביותר יכול להגיע לכדי 50 גרם. הקליפה ירוקה וניתן לקלף אותה בסכין בקלות. הציפה (בשר הפרי) ירוקה אף היא, בעלת טעם מתוק חמצמץ ומיוחד המזכיר לרבים טעם של אננס. ניתן לאכול את הפרי “ישר בכפית” ואף להוסיף אותו כתוספת מיוחדת לשייקים וללפתנים. הפיג’ויה עשירה בויטמינים A, B2,B3,B5,B9, מגנזיום וביוד ונחשבת לבריאה ביותר.

עץ פג’ויה גדל עד לגובה של עד כ 3.5 מטרים ורוחב של כ 2 מטר. לעץ מספר גזעים או גזע אחד בהתאם לאופן הגידול והוא נוח לגיזום ועיצוב. בשתילה צפופה מהווה הפג’ויה גדר חיה מוצלחת ודקורטיבית. העלים בעלי גוון ירוק מכסיף המזכיר את צבע עלי הזית. העלים נגדיים, בעלי צורה אובאלית מעט ושפה חלקה.

 

טיפול בעץ פג’ויה

עץ פג’ויה מתאים לסוגי קרקע שונים, למעט קרקע גירנית ודרושים לו ניקוז ואיוורור של הקרקע לצורך התפתחות תקינה. לפג’ויה עמידות מפתיעה לקרה והיא שורדת גם בטמפרטורות של עד 10 מעלות צלסיוס מתחת לאפס. הפג’ויה מסתפק בהשקיה מועטה ועמיד במחסור במים אך בתנאי עקה שכאל ולא יניב פרי או שהפרי יהיה קטן ומועט. הפריחה מתרחשת בחודש יוני וצבעה לבן ורוד נאה הבולט על רקע צבע העלווה. הפירות מבשילים למאכל בעונת החורף.

בשל תכונותיו לפיג’ויה מספר ייתרונות ראויים לציון כעץ בגינה הביתית: עץ דקורטיבי בעל פריחה משובבת נפש, ירוק עד, חסכוני במים, איטי צימוח ואינו מצריך עבודת גיזום רבה, ניתן לעצבו בכל גודל וצורה שרוצים והוא יכול לשמש גם כגדר חיה, עמיד לקרקעות באיכות ירודה, מניב פרי, שורשיו אינם אגרסיביים ולא גורמים נזק לצינורות ובתים.

ניתן להשיג במשתלה עצי פג’ויה מורכבים ולא מורכבים במיכלים בגודל 8 ליטר ועד 50 ליטר.

לחץ כאן לקטלוג עצים סובטרופיים

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו עם חבריכם!

לחץ כאן לצפיה בקטלוג העצים

פניה למשתלה

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

  עצים דומים

  עץ מנגו

  עץ מנגו

  פרטים נוספים
  עץ ליצ'י

  עץ ליצ’י

  פרטים נוספים
  עץ אנונה

  עץ אנונה

  פרטים נוספים
  עץ שסק

  עץ שסק

  פרטים נוספים
  פיטנגו גיתית

  פיטנגו גיתית

  פרטים נוספים
  עץ פפאיה, נקרא גם פאפיה

  פפאיה

  פרטים נוספים
  עץ קרמבולה

  קרמבולה

  פרטים נוספים
  עץ אבוקדו

  עץ אבוקדו

  פרטים נוספים
  עץ בננה, צמח בננה

  עץ בננה

  פרטים נוספים
  עץ וומפי

  עץ וומפי

  פרטים נוספים
  עץ גויאבה

  עץ גויאבה

  פרטים נוספים
  גויאבה אדומה

  גויאבה אדומה

  פרטים נוספים
  גויאבה ננסית

  גויאבה ננסית

  פרטים נוספים

  דילוג לתוכן