התאמת גודל טקסט באתר

משרד 04-6371434 | נייד 054-8045505

תפוח הורד


תפוח ורד
בתמונה למעלה - פרי של תפוח הורד צולם במשתלות ויניק יולי 2012
שתיל של תפוח הורד במיכל 10 ליטר במשתלה. צולם במשתלת ויניק יולי 2012
פרחים לבנים, גדולים ובולטים. צולם במשתלת ויניק מאי 2012.

עצי תפוח הורד (נקרא גם תפוח מים) במיכלי 8 ו-30 ליטר

עץ פרי ירוק עד ממשפחת ההדסיים, נקרא גם בשם תפוח המים ובלועזית Syzygium jambos מקורו של תפוח הורד ככל הנראה בהודו והוא מתפתח היטב בתנאי האקלים בישראל.

מבנה העץ

העץ מגיע לגובה של כ 4 מטרים לערך, ואינו נוטה לפתח ענפים צידיים מרובים אלא אם כן מעודדים אותו לכך על ידי גיזום. העלווה בצבע ירוק כהה וסמיכה דיה בכדי ליצור הסתרה. העלים מאורכים. קצב הצימוח בינוני והשורשים אינם אגרסיביים במיוחד ואין חשש שיגרום נזק לבתים ומדרכות.

תפוח הורד משמש הן לנוי והן למאכל. ניתן לעשות בו שימוש לגדרות חיות וליצירת הסתרה עד לגובה של כ 3 מטר. העץ אינו גבוה וגדול דיו לשמש כעץ צל. פריחת העץ בסביבות חודש אפריל – מאי הנה בולטת, לבנה ויםה מאוד. הפרחים גדולים ומרשימים על רקע העלווה הכהה.

לתיאום הגעה ניתן להתקשר: 04-6371434
תיבת אי מייל: mashtela123@yahoo.com

הפרי

הפרי מבשיל בסביבות חודש יוני, צבעו צהבהב עם לחי אדומה. לפרי אשר גודלו כגודל ביצה טעם מתוק וניחוח המזכיר ורדים. הפרי מתאים למאכל וניתן להכין ממנו ריבות וקינוחים.

טיפול ואיזורי שתילה

על אף שמקור העץ בהודו, הוא מתפתח היטב במרבית איזורי הארץ למעט איזורים בהם יש קרה. מומלץ לשתול את תפוח הורד באדמה מאוווררת ולטייב אותה בכ 10% קומפוסט. תדירות ההשקיה נגזרת מגודלו של העץ ומסוג הקרקע אולם נקודת מוצא טובה תהיה כ 10 עד 13 ליטר מים ליום לעץ בן 4 שנים השתול באדמה שאינה חולית. מיעוט בהשקיה יאט את התפתחות העץ וימנע ניבה של פרי. בשנים הראשונות מומלץ לספק לעץ תמיכה באמצעות עמוד תומך, עד אשר הגזע מעוצה דיו להחזיק את העץ ישר ללא סיוע. יש לאפשר לעץ קרינת שמש ישירה במהלך חצי יום לפחות.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו עם חבריכם!

לחץ כאן לצפיה בקטלוג העצים

פניה למשתלה

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

  עץ אנונה

  עץ אנונה

  פרטים נוספים
  עץ אבוקדו

  עץ אבוקדו

  פרטים נוספים
  עץ וומפי

  עץ וומפי

  פרטים נוספים
  עץ ליצ'י

  עץ ליצ’י

  פרטים נוספים
  עץ קפה , שיח קפה

  עץ קפה

  פרטים נוספים
  פיטנגו גיתית

  פיטנגו גיתית

  פרטים נוספים

  דילוג לתוכן